Starostlivosť o pneumatiky je celoročná záležitosť

Posted on September 10th, 2014 in Pravidelná kontrola,Prehriatie pneumatík,Preťaženie pneumatík by admin

Momentálne ročné obdobie je pre motoristov mimoriadne priaznivé. Z predpovedí meteorológov sa totiž stratili silné letné búrky i nepríjemné horúčavy, ktoré komplikovali cestnú premávku. Začínajúca jeseň je naozaj takým príjemným obdobím – teploty sa držia v miernych hodnotách, nemrzne a prší len občas. To by však nemal byť dôvod na akékoľvek podcenenie starostlivosti o pneumatiky . Tá totiž aj napriek ľahkovážnemu prístupu niektorých majiteľov áut predstavuje celoročnú záležitosť.

Kvalitné auto, ale zlé pneumatiky? Výsledok bude veľmi zlý

Patríte medzi tú úzku skupinku motoristov, ktorí si zakúpia kvalitné auto a vďaka tomu si myslia, že všetka ich starostlivosť oň je automaticky vyriešená a všetko bude priamo na ceste v poriadku? V tom prípade robíte veľkú chybu, reálna hodnota a sila automobilu sa totiž odvíja aj od ďalších ukazovateľov, ktoré nesmiete zanedbať. Jedným z nich sú aj pneumatiky a starostlivosť o ne v rámci návštev pneuservisov. Ako sa ukáže, v malej starostlivosti sa skrýva veľká hodnota.

Prehriatie pneumatík

Posted on February 2nd, 2011 in Prehriatie pneumatík by admin

Teplo, ktoré sa uvoľnuje pri prehriatí, je nepriateľom životnosti pneumatík. Čím vyššej teplote je pneumatika vystavená, tým kratšia je jej životnosť – z hľadiska opotrebenia behúňa a odolnosti konštrukcie. K zvýšenej teplote pneumatík prispievajú hlavne vysoká rýchlost, vysoké zaťaženie, nevhodný povrch, agresívna jazda s vysokým zaťažením pneumatík v zákrutách a tvrdé brzdenie. V kombinácii s vysokými teplotami a nepretržitou prevádzkou môže vyniknúť extrémna situácia, ktorá spôsobí náhle zlyhanie pneumatiky. E-Cigareta

Je dôležité, aby sme minimalizovali vplyv týchto faktorov pri jazde, ak chceme maximalizovať životnosť pneumatík. Obzvlášť opatrný by sme mali byť pri vysokých teplotách a prisposobiť štýl jazdy podmienkam na ceste.