Predpisy o preprave detí

Posted on February 21st, 2014 in Články by admin

Chystáte sa vyraziť na cesty no nie ste si istý, aké dopravné predpisy platia pre vaše ratolesti? V tomto článku vám odpovieme na pár najčastejších otázok ohľadom prepravy detí.

Ako vyhľadať dobrú odťahovú službu?

Posted on October 7th, 2013 in Články by admin

Keďže dopravné nehody či poruchy vozidiel sa väčšinou dejú v nepredvídateľných chvíľach, tak by vás zrejme zaujímalo aj to, ako teda dobrú odťahovú službu pri časovom strese a obmedzených možnostiach vyhľadať. V dnešnej dobe už väčšina ľudí vlastní smartfóny, kde môžu využiť aj pripojenie na internet poskytované buď voľnými wi-fi sieťami, alebo aj mobilnými operátormi. Práve v takýchto chvíľach sa internet veľmi zíde – po pripojení stačí do vyhľadávača zadať pojem ,,odťahová služba“ spolu s názvom mesta, pri ktorom ste sa do týchto komplikácii dostali. Internetový prehliadač následne ukáže http://www.havariatrans.sk pôsobiacich v tejto oblasti, pričom budete následne mať na výber z ich skutočne širokej a zaujímavej ponuky. Následne už záleží len na vás, ktorú odťahovú službu si zvolíte a zavoláte si ju na miesto dopravnej nehody. Veríme, že náš tip vám aspoň trochu pomohol a vy už tak budete lepšie vedieť, čo robiť v prípade neočakávanej dopravnej nehody.

Prevencia je v poistení áut veľmi dôležitá!

Posted on August 21st, 2013 in Články by admin

Čo si radšej vyberiete? Splatenie jednej poistky navyše a istotu, že v prípade poškodenia vozidla sa vám daná suma vráti späť, alebo vyhýbanie sa poisteniam a následné oplakávanie škody pri nehodách či poškodeniach vozidla? Odpoveď si zrejme vyberie každý sám, my by sme vám však radi predostreli výhody poistení automobilov v rámci prevencie pred finančnými stratami. Automobilové nehody sa totiž stali nepríjemnou súčasťou nášho života a dennodenne prinášajú viaceré škody na autách, ktoré následne treba nejako finančne pokryť. Všetko vyrieši komplexné http://www.union.sk/, pričom nemáme na mysli len klasické povinné poistenia automobilov. Sú tu aj rôzne pripoistenia, ako napríklad havarijné poistenie, pokrývajúce škody pri automobilových nehodách v oveľa väčšom rozsahu. Pri konzultácii v poisťovni si môžete zvoliť taký balíček poistení, ktorý bude presne vyhovovať vašim požiadavkám. Následne tak budete môcť pokojnejšie jazdiť s istotou, že prípadnú škodu pokryjú vaše poistenia!

Potrebujete pomoc pri autonehode? Volajte odťahovú službu!

Posted on July 22nd, 2013 in Články by admin

Aj keď je automobilová doprava u nás stále najvyužívanejšia, tak okrem komfortu a rýchlosti prináša so sebou aj určité riziká. Hovoríme najmä o autonehodách, či rôznych iných poruchách vozidiel. Pokiaľ aj vy pravidelne používate motorové vozidlo, tak by ste mali vedieť, čo vlastne robiť po prípadnej nepríjemnej autonehode. Nikdy totiž nemôžete vedieť, čo sa môže počas jazdy stať, a to platí aj v prípade, že ste opatrný vodič. Chceli by sme vám poskytnúť stručný návod na správanie bezprostredne po zažití automobilovej nehody – aby ste tak zbytočne nezmätkovali, nepanikárili a neohrozovali ďalších účastníkov cestnej premávky. V prvom rade privolajte kompetentné orgány – políciu, a v prípade zranenia aj rýchlu záchrannú službu. Pokiaľ je auto poškodené, tak nasleduje odťahová služba – tá na miesto promptne príde a zabezpečí všetky potrebné úkony s poškodeným vozidlom. Čísla na políciu i záchranku poznáte, čo však odťahová služba? Pre jej vyhľadanie vám odporúčame využiť mobilný internet, a pokiaľ sa nachádzate napríklad blízko Zvolena, zadať do vyhľadávača heslo ,,odťahová služba Zvolen,“ pričom následne sa vám zobrazia ponuky odťahoviek v okolí tohto mesta.

Povinné zmluvné poistenie je dostupné i na internete

Posted on May 28th, 2013 in Články by admin

Preferujete aj Vy moderné technologické procesy a radi si zaobstarávate rôzne tovary či služby aj prostredníctvom internetu? V tom prípade Vás určite poteší to, že okrem klasických produktov si môžete zaobstarať prostredníctvom internetových stránok aj rôzne typy poistení. V týchto riadkoch konkrétne narážame na problematiku povinného zmluvného poistenia automobilov, ktoré vo všeobecnosti nebolo medzi motoristami práve obľúbené. Momentálne sa však situácia pozitívne mení v prospech tohto zmluvného poistenia, čo je spôsobené najmä tým, že je všeobecne prístupné pzp online. Ide o povinné zmluvné poistenie, ktoré však nemusíte hodiny vybavovať na rôznych úradoch, ale zaobstaráte si ho takmer okamžite a veľmi jednoducho prostredníctvom internetových stránok poisťovní ponúkajúcich tento typ poistenia. Vďaka online riešeniu povinného zmluvného poistenia ušetríte mnoho cenného času i peňazí. Túto formu zaobstarania poistky začína v súčasnosti využívať čoraz viac motoristov, vidiacich jednoznačné výhody a úspornosť tejto formy poistenia.

Pneumatiky v súčasnosti zakúpite aj za veľmi výhodné ceny

Posted on May 28th, 2013 in Články by admin

Zakúpili ste si automobil a potrebujete k tomu absolútne nevyhnutnú súčasť vozidla, ktorými sú pneumatiky ? Je všeobecne známe, že zakúpením nového či ojazdeného vozidla všetky náklady na auto nekončia. Pr0áve naopak, následne treba zakúpiť rôzne poistenia, ale takisto aj novú sadu pneumatík v závislosti od toho, akú Vám pri prvotnej kúpe nasadil predajca automobilu. V súčasnosti však môžete tieto náklady rôznym spôsobom minimalizovať, napríklad tak, že si zakúpite prostredníctvom rôznych internetových či kamenných obchodov lacné pneumatiky. Konkurencia v rámci výrobcov a predajcov pneumatík v súčasnosti narastá, a tak sa všetky tieto subjekty snažia získať na trhu čo najväčší podiel prostredníctvom vysokej kvality pneumatík a nízkej ceny zároveň. Pneumatiky v rôznych vyvedeniach sú teda už prístupné v podstate pre všetky vrstvy verejnosti, ktoré si zakúpili automobil a túžia na ňom aj jazdiť. K tomu sú však kvalitné pneumatiky absolútne nevyhnutné a dôležité!

Ako vybrať hliníkové disky

Posted on May 21st, 2013 in Články by admin

Hliníkové disky sú krásne, kvalitné, pôsobia veľmi luxusne a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Avšak výber hliníkových diskov nemusí byť taký jednoduchý, ako by sa Vám mohol na prvý pohľad javiť. Hliníkové disky si nevyberajte len podľa ich vzhľadu, ale aj podľa základných parametrov.

Parametre a všetky informácie o tom, aké disky sú vhodné práve na Vaše motorové vozidlo nájdete v technickom preukaze. Všetky disky sú označené, preto je jednoduché porovnať informácie z diskov s informáciami, ktoré sú zapísané v technickom preukaze. Medzi najdôležitejšie parametre, na ktoré je nutné sa počas výberu hliníkových diskov zamerať sú šírka disku, priemer disku, dierovanie, alebo tzv. rozteč a hodnota ET.

Ak  sa rozhodnete pre hliníkové disky urobíte dobre. Elektróny nielenže robia každé motorové vozidlo krajším, ale pôsobia aj veľmi originálne. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch, od klasických, až po tie najluxusnejšie a ich obľúbenosť medzi majiteľmi áut sa každoročne zvyšuje.

Viaceré automobilky ponúkajú pri predaji áut PZP zahrnuté v cene vozidla

Posted on April 26th, 2013 in Články by admin

Automobilky pociťujú rovnako ako iné výrobné podniky kolísanie tržieb a čoraz väčšie ťažkosti s udržaním dostatočného dopytu. V dôsledku tohto len veľmi ťažko ovplyvniteľného vývoja sa preto výrobcovia automobilov snažia tento trend zmeniť viacerými spôsobmi. Najčastejšie sa zameriavajú na ovplyvňovanie zákazníkov, aby ich tak presvedčili o tom, že ich automobil je ten najlepší. V rámci týchto kampaní zvýrazňujú viaceré výhody svojich výrobkov, pričom často ponúkajú i viaceré bonusy už zahrnuté v nákupnej cene. Takýmto bonusom môže byť i povinné zmluvné poistenie (pzp), ktoré je súčasťou nákupnej ceny vozidla. Okrem ušetrenia finančných prostriedkov Vám následne odpadne i povinnosť zaobstarania tohto poistenia, pričom nebudete musieť v záujme prieskumu trhu vykonávať ani pzp porovnanie cien. Pomocou týchto výhod sa snažia pritiahnuť zákazníkov, ktorí tak získajú nielen lacné povinné zmluvné poistenie, ale zároveň nebudú musieť po kúpe automobilu tráviť hodiny času v poisťovniach a úradoch.

Viacero miest má problémy s opustenými autami na parkoviskách

Posted on April 10th, 2013 in Články by admin

Pri prechádzaní väčšími či menšími mestami môžeme často vídavať parkoviská, kde blokujú parkovacie miesta potrebné pre majiteľov iných motorových vozidiel. Tento problém kvári čoraz viac menších či väčších slovenských miest a obcí, pričom zodpovedné orgány sa snažia tieto problémy riešiť rôznymi spôsobmi. Vo všeobecnosti služby v tejto oblasti poskytujú rôzne odťahové služby pôsobiace vo všetkých oblastiach Slovenska. Spomínaný problém s opustenými automobilmi vzniká vďaka nezodpovedným majiteľov starých automobilov, ktorí ich nechcú z dôvodov lenivosti či snahy o ušetrenie peňazí odviezť na vrakovisko. Miesto toho ich len odstavia na parkovisko a po odstránení identifikačných údajov už len ťažko môžu zodpovedné orgány zistiť, komu pôvodne vozidlo patrilo. Bežne môžeme sledovať, ako napríklad odťahová služba Žiar nad Hronom sa v rámci svojej činnosti sústreďuje viac na odťahovanie vozidiel z parkovísk, než na odťahovanie pokazených áut stojacich na cestných komunikáciách.

Ako správne používať akumulátor

Posted on March 27th, 2013 in Články by admin

Zaoberali ste sa niekedy tým, ako správne zaobchádzať s akumulátorom? Ak ešte nie, rozhodne by ste tejto súčasti automobilu mali venovať zvýšenú pozornosť.  Ak sa budete o autobatériu starať nedostatočne, poškodí sa, čím sa stane nefunkčnou, a vy tak budete nútení vložiť investíciu do zakúpenia novej batérie. Ako včas a jednoducho predísť tomuto stavu?

Akumulátor je nevyhnutné udržiavať  v čistote. Ak príde akumulátor do styku s prachom či s blatom, dochádza k jeho samovybíjaniu. Mali by ste zabraňovať zbytočnému vybíjaniu akumulátora, keď nie je motor pustený, rovnako, ako by ste nemali mrhať zapnutými svetlami. Akumulátor má obmedzený počet vybíjaní, a každé ďalšie negatívne vplýva na dĺžku jeho životnosti. Nemenej dôležité je správne nastavenie elektrickej sústavy, aby sa akumulátor mohol správne nabíjať. Ak jazdíte málo, a teda vozidlo dlho stojí nepoužívané, je odporúčané akumulátor priebežne nabíjať  dlhšie a slabým prúdom. Nezabúdajte batériu skladovať v suchom a chladnom prostredí.

Kvalitné batérie nájdete v internetovom obchode Batimex.sk