Pneumatiky Matador: Aká je ich história?

Posted on January 6th, 2015 in Uncategorized by admin

Súčasťou každého motorového vozidla sú samozrejme aj pneumatiky, ktoré sa musia vyznačovať kvalitou, odolnosťou a predovšetkým bezpečnosťou. V súčasnosti sa výrobe pneumatík venuje mnoho celosvetovo známych firiem a spoločností a jeden výnimočný podnik, ktorý začal vyrábať pneumatiky, vznikol aj na našom území – MATADOR. Matador sa zaoberal výrobou pneumatík už od roku 1925 a za niekoľko desiatok rokov si postupne získal prívržencov po celom svete.

Aká je história pneumatík Matador?

Pneumatiky Matador sa pýšia dlhou históriou, ktorá siaha až do roku 1925, kedy sa Matador Bratislava začal venovať výrobe autoplášťov. Od tohto roku pneumatiky tejto značky boli využívané na všetky československé motorové vozidlá. Do roku 1931 bola táto spoločnosť jediným výrobcom pneumatík na Slovensku. Postupom času sa pneumatiky Matador stávali známejšie a obľúbenejšie a v roku 1946 sa z Matadoru stal národný podnik.

Dopyt po pneumatikách neustále narastal a tak sa Matador Bratislava rozhodol založiť novú pneumatikáreň, ktorá by pokryla trhové požiadavky. Nová výroba Matador pneumatík bola zahájená 1.mája 1950 v Púchove a nasledovali ďalšie udalosti:

-           1955 – začiatok výroby dopravných pásov,

-          1968 – začiatok výroby nákladných radiálnych plášťov STEEL,

-          1971 – výroba osobných radiálnych plášťov,

-          1976 – výroba nákladných radiálnych plášťov ALL STELL,

-          1979 – začatá výroba oceľovolanových dopravných pásov.

V roku 1988 sa v podniku začali diať veľké veci  – firme bol pridelený štatút štátneho podniku a v roku 1990 sa podnik pretransformoval na akciovú spoločnosť. Po výrobkoch STEEL sa v roku 1993 opäť začínajú vyrábať produkty s označením MATADOR. V nasledujúcich rokoch výroba pokračovala a firma začala spolupracovať s podnikom Continental. V roku 2007 už nemecká Continental AG vlastnila 51% gumárenskej devízie Matadoru a v roku 2009 to bolo už celých 100%.

Správna starostlivosť o pneumatiky.

Posted on June 7th, 2014 in Uncategorized by admin

Potrebujete nové zimné, alebo letné pneumatiky? Tak by ste určite mali vedieť, že kvalitné pneumatiky pre osobné, aj úžitkové vozidlá predáva spoločnosť Pneupex. Kúpa pneumatík však nie je najlacnejšou záležitosťou a ak chcete pneumatiky kvalitné a bezpečné, zaplatíte za ne nemalé peniaze. Keďže pneumatiky nie sú lacné, každý motorista by sa mal o ne dostatočne starať, aby vydržali slúžiť čo najdlhšiu dobu.

Majitelia motorových vozidiel sa o svoje autá starajú, umývajú, čistia, voskujú, ale často zabúdajú, že určitú starostlivosť si vyžadujú aj samotné pneumatiky. Správna starostlivosť vedie k bezpečnosti, čo je práve u pneumatík veľmi dôležitá vlastnosť.

Pneumatiky je potrebné pravidelne kontrolovať a to nielen vizuálne. Tlak v pneumatikách musí byť správny, preto si nahustenie nechávajte pravidelne skontrolovať v autoservisoch. Pri starostlivosti o pneumatiky nezabúdajte ani na ich správne skladovanie. Pred samotným uskladnením letné či http://www.pneumatiky-pneupex.sk/zimne-pneumatiky/#mce_temp_url# očistite a uskladnite v priestoroch so štandardnou teplotou.

Rozdiel medzi letnými a zimnými pneumatikami.

Posted on May 13th, 2014 in Uncategorized by admin

Zimné a letné pneumatiky Pneupex sú odlišné – odlišujú sa hĺbkou dezénu, svojim zložením a vlastnosťami. Zmes, z ktorej sa vyrábajú zimné pneumatiky je mäkšia, vďaka čomu dokáže pneumatika lepšie priľnúť na vozovku. Ak sa v zime využívajú letné pneumatiky, tak na mraze rýchlo stvrdnú a ich priľnavosť sa o poznanie zhorší – práve to je hlavný dôvod, kvôli ktorému by ste v zime mali využívať zimné prezutie.

Jedným z hlavných rozdielov je tiež aj hĺbka dezénu. Hĺbka dezénu je u letných pneumatík minimálne 1,6 milimetra a pri zimných sú to 4 milimetre. Ak dezén u jednotlivých pneumatík klesne pod túto hranicu, pneumatiky sa stanú ojazdenými a je potrebné ich vymeniť.

Ďalším podstatným rozdielom zimných a letných pneumatík sú lamely – všetky zimné pneumatiky sú po celej svojej ploche pokryté lamelami, zatiaľ čo zimné pneumatiky nemajú ani jednu lamelu. Poznáme však aj celoročné pneumatiky, na ktorých sú lamely len na určitej časti plášťa.

Pneumatiky Barum a Matador známe v celom svete.

Posted on April 26th, 2014 in Uncategorized by admin

Spoločnosti Barum a Matador patria k najznámejším výrobcom pneumatík, ktorí vyrábajú pneumatiky len v tej najvyššej kvalite. V ich ponuke nájdete nielen letné a zimné pneumatiky, ale tiež aj pneumatiky celeročné a samozrejme aj pneumatiky určené pre osobné vozidlá, úžitkové vozidlá, nákladné autá, terénne autá, aj SUV.

Barum je česká spoločnosť, ktorá bola prvotne založená ako dcérska spoločnosť spoločnosti Baťa. Pod náznom Barum funguje táto spoločnosť od roku 1945 a v súčasnosti patrí do celosvetovo známeho koncernu Continental. Matador zas datuje svoje počiatky v roku 1950, kedy začal s výrobou pneumatík v Púchove, avšak pod názvom Matador funguje až od roku 1993. V roku 2007 predala spoločnosť svoju gumárenskú časť spoločnosti Continental.

Barum a Continental vyrábajú pneumatiky, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu a bezpečnosť.

Pneumatiky Barum sú skutočne kvalitné.

Posted on February 27th, 2014 in Uncategorized by admin

Pri výbere pneumatík je potrebné sa zamerať na ich kvalitu, vyhotovenie, výkonové vlastnosti a bezpečnosť. Úžitkové vlastnosti pneumatík sú tiež veľmi dôležité. Najpodstatnejšia je hlavne odolnosť pneumatiky voči šmyku, valivý odpor a dostatočný komfort pneumatík. K takýmito pneumatikám môžeme zaradiť aj pneumatiky Barum.

Výrobná spoločnosť pneumatík Barum vznikla v Českej republike, prvé pneumatiky zišli z výrobnej linky už v roku 1932. V súčasnosti je spoločnosť Barum súčasťou medzinárodnej spoločnosti Contitental AG, čo zaručuje, že vyrobené pneumatiky budú vysoko kvalitné a bezpečné.

Pneumatiky Barum sú hodnotené ako veľmi kvalitné obutie v pomere ceny k výkonu. Sú obľúbené u motoristov po celom svete. Spoločnosť vyrába pneumatiky zimné, letné, aj celoročné, určené pre osobné automobily, aj úžitkové vozidlá. Tak si každý majiteľ motorového vozidla má možnosť zakúpiť také pneumatiky, ktoré práve potrebuje.

Sú aj najlacnejšie disky kvalitné?

Posted on January 20th, 2014 in Uncategorized by admin

Hliníkové a dokonca ani oceľové disky na auto nie sú práve najlacnejšou súčasťou motorových vozidiel. Pri ich výbere sa často orientujeme nielen podľa kvality, ale aj ceny. Je všeobecne známe, že plechové disky sú lacnejšie ako elektróny, čo predstavuje ich veľkú výhodu.

Najlacnejšie disky je možné najjednoduchšie zohnať v internetových predajniach, pretože práve na internete nájdete tie najlepšie a najvýhodnejšie ceny za kvalitné disky, ktoré vám skutočne poslúžia.

Hoci by sa mohlo zdať, že lacné disky nemôžu byť kvalitné, opak je pravdou. Aj lacné disky môžu byť kvalitné a bezpečné, je potrebné ich však hľadať a pozorne vyberať. Pri výbere najlacnejších oceľových diskov je dôležité dávať pozor, či sú predávané vrátené príslušenstva, teda skrutiek a matíc, či je známa krajina ich pôvodu, alebo či pochádzajú od známeho výrobcu. Lacné disky musia však byť aj bezpečné, to znamená také, ktoré prešli kontrolou a majú certifikát o testovaní.

Pneumatiky Continental obľúbené všade vo svete.

Posted on January 12th, 2014 in Uncategorized by admin

Pneumatiky Continental patria medzi najznámejšie pneumatiky všade vo svete. Ide o skutočne kvalitné výrobky, ktoré si obľúbilo mnoho motoristov. Spoločnosť Continental AG má svoje sídlo v nemeckom Hannoveri a zaoberá sa nielen výrobou kvalitných pneumatík, ale tiež aj brzdovými technológiami, elektronikou vo vozidle, systémom spaľovacích motorov a rôznymi inými súčasťami motorových vozidiel.

Vďaka pneumatikám Continental je jazda komfortnejšia a bezpečnejšia. Na tieto zimné aj letné pneumatiky sa môže spoľahnúť každý motorista, ktorý potrebuje kvalitné prezutie do každého ročného obdobia. Firma Continental vyrába všetky druhy pneumatík – letné a zimné, určené pre osobné automobily, pre SUV, alebo pre úžitkové vozidlá.

Pod koncern Continental AGpatrí viacero značiek pneumatík, ktoré sú známe v celom svete. Táto skupina združuje značky pneumatík ako Continental, Barum, Matador, či Uniroyal.

Výber zimných pneumatík je veľmi dôležitý

Posted on January 8th, 2014 in Uncategorized by admin

Zimné pneumatiky plnia počas jazdy veľmi dôležitú úlohu – znamenajú istotu na cestách, udržiavajú vozidlo na zasneženej, alebo zľadovatenej vozovke a prinášajú bezpečnosť. Medzi najkvalitnejšie pneumatiky môžeme považovať zimné pneumatiky Pneupex, ktoré sa vyznačujú len tými najlepšími vlastnosťami.

Zimné pneumatiky od http://www.pneumatiky-pneupex.sk/ dokážu zaistiť bezpečnosť jazdy. Kvalitná zmes, ktorá je použitá na výrobu zimných pneumatík je mäkšia, aby sa zabezpečila zvýšená priľnavosť na vozovku. Hlbší dezén s posilnenými záberovými vlastnosťami zabezpečuje dostatočne dobrú brodivosť v snehu.

Zimné pneumatiky Pneupex majú najlepšiu účinnosť v zimných mesiacoch, vyznačujú sa skvelým brzdným účinkom, akceleráciou a tiež aj dobrou stabilitou. Výber zimných pneumatík netreba nikdy podceňovať. Pri výbere je potrebné sa vždy orientovať najmä podľa kvality a až potom prihliadať na ich cenu.

Letné pneumatiky

Posted on May 24th, 2013 in Uncategorized by admin

Prezúvanie pneumatík je aktuálnou témou po celý rok. Pred zimou je potrebné prejsť na zimné gumy, po nej zase na tie letné. V druhom prípade sa však vôbec nemusíte ponáhľať. Vždy je totiž lepšie mať istotu, že ak by napadal v marci sneh, nebudete mať problém po ňom jazdiť.

Pri svojich letných pneumatikách vždy najprv skontrolujte ich stav, to znamená poškodenie, rôzne trhliny alebo praskliny. Dbajte tiež na dostatočnú hĺbku dezénu a na to, aby boli pneumatiky dofúkané na tlak, aký je ich výrobcom stanovený a požadovaný.
Na určité pravidlá pri kúpe a prezúvaní pneumatík je potrebné dbať pomerne úzkostlivo, nakoľko zle zvolené alebo poškodené pneumatiky môžu spôsobiť aj vážnejšiu dopravnú nehodu. Preto sa vždy a za každých okolností starajte o ich stav a kondíciu.

Pri zlých pneumatikách totiž nepomôže proti havárii dizajn, farba či autorádio. Pretože pneumatiky sa starajú o bezpečnú jazdu a komfort cestujúcich.